Skip links

RZETELNA FIRMA OD ROBÓT DROGOWYCH W KATOWICACH TO MY

Jesteśmy firmą Bet-Pol, działamy na rynku od wielu lat. Oferujemy profesjonalne usługi. Zajmujemy się wykonywaniem nawierzchni asfaltowych, a także sprzedażą kruszyw czy wynajmem maszyn. Świadczymy usługi m.in. w Katowicach. W naszej firmie pracują wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, którzy mają już za sobą setki udanych realizacji. Mimo to ciągle podnoszą kwalifikacje i nadal się doszkalają, poszerzając swoją wiedzę z zakresu wielu dziedzin. 

Roboty drogowe Katowice wymagają rzetelności i stosownej wiedzy na każdym etapie. Popełnienie błędu na którymkolwiek z nich, będzie skutkować niezadowalającymi efektami końcowymi. W naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie profesjonalny i nowoczesny sprzęt, który umożliwia wykonywania zadań szybko i precyzyjnie. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą!

SŁÓW KILKA O MIESZANCE MINERALNO-ASFALTOWEJ

Budowa dróg jest skomplikowanym i wymagającym procesem. Każdy jej etap ma ogromne znaczenie — mowa tu zarówno o zakupie mieszanki mineralno-asfaltowej, jak i jej prawidłowym położeniu. Zacznijmy jednak od początku, czyli od wspomnianej wyżej mieszanki MMA. Składa się ona z kilku warstw, a dokładniej z:

  • wierzchu nasypu, 
  • podbudowy pomocnicznej, która odpowiada m.in. za stabilność podczas zmieniających się warunków pogodowych,
  • podbudowy zasadniczej, wykonywanej ze specjalnego kruszywa, stanowi ona fundament drogi, 
  • warstwy podbudowy asfaltowej — otrzymuje się ją z bitumiczno-mineralnej masy, której głównym zadaniem jest zwiększenie nośności drogi, 
  • warstwy wiążącej — to właśnie dzięki niej obciążenia mogą być przenoszone do głębszych warstw konstrukcji, 
  • warstwy ścieralnej — umożliwia ona znaczną poprawę wytrzymałości drogi, jej bezpieczeństwa, jak i przyczepności czy poziomu tarcia. 

PRAWIDŁOWE UŁOŻENIE NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ — PODSTAWA PODSTAW

Zakup odpowiedniej mieszanki mineralno-asfaltowej oraz jej transport to jedno. To, co ma równie duże znaczenie, to prawidłowe ułożenie nawierzchni. Składa się na to wiele czynności, które wymagają rzetelnej wiedzy i doświadczenia. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie prawidłowo położonej drogi, która przez wiele kolejnych lat będzie się sprawdzać. 

Zanim rozpoczną się roboty drogowe w Katowicach, w pierwszej kolejności dokładnie sprawdzamy podłoże, na którym ma zostać położona mieszanka mineralno-asfaltowa. Znaczenie ma m.in. nośność podłoża, równość czy też zanieczyszczenia, które się na nim znajdują. Dopiero po sprawdzeniu drogi przechodzi się do zakupu odpowiedniej mieszanki. Dzięki temu możemy jak najlepiej dopasować ją do potrzeb danej realizacji. 

Kolejnym istotnym etapem jest transport oraz ocena mieszanki. Jeśli posiada ona prawidłową konsystencję i temperaturę, przechodzimy do jej nakładania. W tym procesie kluczowe jest stałe tempo i unikanie długich przerw. Mieszanka powinna być rozprowadzona równomiernie. Podczas tego procesu nie należy również zapominać o regularnym sprawdzaniu temperatury mieszanki. Jeśli ulegnie ona znacznemu obniżeniu lub podwyższeniu, będzie to widoczne w efektach końcowych. Ostatnim już etapem jest zagęszczenie oraz dostosowanie mieszanki do panujących czynników zewnętrznych. Jak każda poprzednia procedura, ta również ma ogromne znaczenie. 

Interesują Cię roboty drogowe w Katowicach? Poszukujesz rzetelnej firmy, która specjalizuje się w budowie dróg? Dobrze trafiłeś! Odezwij się do nas i przedstaw szczegóły realizacji, a my zaczniemy działać. 

Skomentuj wpis