Skip links

MASZYNY STOSOWANE W ROBOTACH DROGOWYCH

Drogi możemy podzielić na kilka kategorii, m.in. ze względu na ich lokalizację czy też przeznaczenie. Wyróżniamy przede wszystkim autostrady, drogi ekspresowe, główne, zbiorcze, czy dojazdowe. Każda z dróg wymaga prawidłowo przeprowadzonej budowy i rzetelności. W tym całym procesie niezbędne są odpowiednie maszyny, które pozwalają zarówno wylać mieszankę asfaltowo-mineralną, jak i ją zagęścić, a także wprowadzić ewentualne poprawki. Jakie maszyny stosuje się w robotach drogowych?

MASZYNY BUDOWLANE — SZEROKIE SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI

W dzisiejszych czasach firmy budowlane posiadają ogromne możliwości zakupowe, jeśli chodzi o maszyny drogowe. Mnogość różnego typu rozwiązań pozwala dobrać sprzęt do konkretnych prac budowlanych. Wśród dostępnych maszyn możemy wyróżnić przede wszystkim:

  • termos do asfaltu, 
  • rozściełacz do asfaltu, 
  • frezarka do asfaltu.

Termosy do asfaltu to swego rodzaju kontenery, które są przeznaczone do transportu masy bitumicznej. Umożliwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury mieszanki, a także pozwalają na jej układanie nawet w wyjątkowo mroźne dni. Maszyny te, jak sama nazwa wskazuje — wykorzystują termosy, dzięki którym utrzymywana jest pożądana temperatura. Dodatkowo są one zabezpieczone wełną mineralną. Dzięki tym rozwiązaniom straty w temperaturze są naprawdę nieznaczne i wynoszą 1 stopień Celsjusza na godzinę. 

Kolejna maszyna do asfaltu to rozściełacz. Jego główną funkcją jest równomierne rozkładanie masy bitumicznej, a także jej wstępne zagęszczenie, które pozwala nadać stabilności. Rozściełacze możemy podzielić na dwa rodzaje — kołowe oraz gąsienicowe. Różnią się one przede wszystkim podwoziem, ale także sposobem poruszania się po powierzchni. Zdarza się, że mają także inny charakter przemieszczania mieszanki ze zbiornika. 

Istotnym etapem prac jest frezowanie asfaltu — proces ten przeprowadzany jest przy pomocy frezarki. Maszyny te możemy podzielić na samobieżne i ręczne. Ręczne modele posiadają własny napęd i cicho pracują, służą przede wszystkim do usuwania oznakowania poziomego, namalowanego na jezdni. Z kolei frezarki samobieżne umożliwiają zerwanie asfaltu, wyrównanie dziur, usunięcie kolei na drodze i jej wygładzenie. Zwrotne frezarki stosuje się raczej w trudnodostępnych miejscach, z kolei te samobieżnych — w rozległych i łatwo dostępnych miejscach.

WYNAJEM MASZYN DROGOWYCH — POSTAW NA PROFESJONALIZM

Wynajem maszyn drogowych to jedna z oferowanych przez nas usług. Proponujemy wysokiej jakości, profesjonalne układarki drogowe, frezarki, przesiewacze bębnowe, termosy, jak i walce. U nas wypożyczysz zarówno uniwersalną układarkę, o szerokości układania od 2,5 do 6,5 m, jak i mały model, o szerokości rozkładania od 0,5 do 3,2 m.

Popularną, dostępną u nas frezarką drogową jest Wirtgen W100 CFI. Szerokość frezowania w tym przypadku to 100 cm, z kolei głębokość — 30 cm. Jeśli z kolei zależy Ci na węższym zakresie działania, maszyna Wirtgen W50RI sprawdzi się wprost idealnie. Szerokość frezowania wynosi 50 cm, a głębokość do 20 cm.

Nasza szeroka gama sprzętu drogowego z pewnością pozwoli Ci znaleźć maszynę, która sprawdzi się w Twoim przypadku. Co ważne, korzystamy wyłącznie ze sprzętu, który spełnia najwyższe normy spalin — dbamy o środowisko na każdym etapie świadczonych przez nas usług. Jeśli masz wątpliwości związane z wyborem odpowiedniego sprzętu, możesz śmiało się do nas odezwać, a my Ci pomożemy! Wspólnie ustalimy szczegóły dotyczące wynajmu oraz zaproponujemy Ci rozwiązanie, które spełni wszystkie Twoje wymagania.

Skomentuj wpis